• modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/demo/Capacalera_nova.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/demo/ametlers institut.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/demo/foto_muntanyes.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/demo/ies_aeria.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/demo/foto dron blac i negre.JPG
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/demo/aps_logo_gros.png

   

 XESTIB

  

   

   

   
   

El divendres passat, dia 18, vàrem celebrar el final de curs amb l'acte de lliurament dels diferents premis que ha atorgat l'AMPA del centre, i que va contar amb la presència del batle de Sóller, Josep Lluís Colom, i dels delegats de Sa Nostra, que han finançat els diferents premis. Va ser una celebració molt maca, ideal per començar les vacances.


Tot seguit teniu la relació de premiats:

Concurs del logo de l'APiMA:

  • 1r PREMI: Catalina Jaume Santos (4t ESO A)

  • 2n PREMI: Tatiana Hincapié Alzate (2n ESO B)

  • 3r PREMI: Aina Crespí Roig


Catalina Jaume (4t d'ESO A), guanyadora del 1r premi



Tatiana Hincapié (2n ESO B), 2n premi


Aina Crespí (4t d'ESO), 3r premi


Concurs de Fotografia:

  • 1r PREMI (dotat amb 100€): Neus Muntaner Estarellas

  • 2n PREMI: Omar Colom Fidalgo

  • 3r PREMI: Neus Muntaner Estarellas

  • ACCÈSITS (dotats amb 40€): Pau Colom Fidalgo (La Serra i l'home), Xim Garcia Boix (Paisatge), Diego Baranda Martínez-Abascal (Flora i fauna)


Neus Muntaner, guanyadora del 1r i 3r premi


Omar Colom, guanyador del 2n premi


Pau Colom, accèsit



Xim Garcia, accèsit


Diego Baranda, accèsit


Concurs de relats:

Categoria A:

1r  Introducció, d’Aleix Pascual Manzano (2n ESO E)

2n Joan, de Marc Reus Martí (2n ESO E)

3r  El granot Quac-Quac, de Mireia Colom Fidalgo (1r ESO E)

Categoria B:

1r Accident Imprevist, de Laura Arbona Martínez (4t ESO A)

2n Res és etern, de Guillem Rodríguez Suau (3r ESO B)

3r Serp verinosa, d’Adrián Baranda Martínez-Abascal (3r ESO B)

Categoria C:

1r. Feia Temps, d’Eloy Rojano Vargas (2n BAT B)

2n Vivencias del Raval, d’Alícia Spadon Cotillo (2n BAT B)



Aleix Pascual, guanyador del 1r premi de la categoria A


Marc Reus, guanyador del 2n premi de la categoria A


Mireia Colom, guanyadora del 3r premi de la categoria A


Laura Arbona, guanyadora del 1r premi de la categoria B


Guillem Rodríguez, guanyador del 2n premi de la categoria B


Adrián Baranda, guanyador del 3r premi de la categoria B


Eloy Rojano, guanyador del 1r premi de la categoria C


Aida Pons recull en nom de n'Alícia Spadon el 2n premi de la categoria C


Lliga de futbol de la Xampions:

  • Campions: Emigrantes

  • 2n classificat: Espontáneos

  • 3r classificat: Toma Quc


Els campions, l'equip Emigrantes


Els segons, els Espontáneos


Els tercers, els Toma Quc


Finalment, els premis d'excel·lència al bon rendiment escolar

Patrícia Prado, de 1r de Batxiller


Leyre Bustamante, de 1r de Batxiller



Rosa Ramon, de 1r de Batxillerat


Jaume Caamaño, de 4t d'ESO


Aina Crespí i Aina Nigorra, de 4t d'ESO


Neus Muntaner, de 3r d'ESO



Maria Ignàsia Arbona, de 3r d'ESO


Jaume Mateu, de 2n d'ESO


Aina Amengual, de 2n d'ESO


I tots junts, els millors estudiants d'aquest curs


Aquí teniu fotos de la festa posterior, amb el castell i la dutxa d'escuma:

{vsig}Fotos_Festa{/vsig}





   

Traducir/Translate  

Catalan Basque English French Galician German Italian Portuguese Spanish
   

   

   

 

   

 

   

Àrea Reservada  

   
Copyright © 2019 iessoller.com. Tots els drets reservats.
Joomla! és programari lliure, alliberat sota la GNU General Public License.
© IES Guillem Colom Casasnovas